loader
Barevné nastavení
Zavřít X
Medicdent služby - kyselina hyaluronová /ošetření vrásek/
Foto: internet

MEDICDENT - zubní ordinace spolupracuje v rámci estetické medicíny se specialistkou pani doktorkou Nato Öten, která ma mnohaleté zkušenosti a svoji vlastní kliniku v Istanbulu. Více informaci o paní doktorce si můžete přečíst zde.

ŽIVINA PROTI STÁRNUTÍ - VÝPLNE VRÁSOK KYSELINOU HYALURÓNOVOU

Trápí Vás vrásky ? Víme, jak se jich zbavit !

Trápí vás drobné vrásky? Rozčilují vás modelky v reklamách, které se pyšní alabastrovou pletí bez jediné chybičky? Realita je však někde úplně jinde, vrásky jsou totiž naprosto přirozené. Přesto však existují způsoby, jak je zredukovat, „S věkem se postupně zpomaluje tvorba kyseliny hyaluronové, elastinu a kolagenu v kůži, kolagenová vlákna ztrácí na elasticitě. Pleť se stává ochablou, méně pružnou. Tento proces významně urychluje kouření, špatná životospráva, nedostatek tekutin a další vlivy

Jak vznikají vrásky ?

Vznik vrásek v oblasti obličeje spočívají v přirozeném procesu stárnutí pokožky, ve vnějších vlivech (např. Působení slunečního záření) i životním stylu (např, kouření). K tvorbě vrásek také podstatně přispívá mimická aktivita malých svalů pod kůží. Vrásky, s ohledem na jejich druh a příčinu vzniku, se dají korigovat různými metodami. Mimické vrásky je možné velmi dobře ošetřit pomocí botulotoxínu.Pri jiných vráskách přichází v úvahu jako ošetřovací metoda aplikace kyseliny hyaluronové.

Které oblasti je možné vyplniť ?

Augmentace, nebo výplň slouží k odstranění defektu.

Tím mohou být:

  • Vrásky kolem úst
  • nosní-ústní vrásky
  • Mimické vrásky, které jsou tak hluboké že ani první ošetření botulotoxinem nepřinesou ihned kýžený efekt
  • Zapadlé jizvy (např. Jizvičky po akné nebo spalničkách)
  • Úzké rty
  • Ztráta podkožní tukové tkáně vrásky v dekoltu
  • Vrozené nebo získané prohlubně a nerovnosti

 
Příklady ošetření kyselinou hyaluronovou
 
Zvětšení a tvarovaní rtu kyselinou hyaluronovou

 

Co je to kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přírodní polysacharid, jehož funkcí je zachovávat úroveň hydratace pokožky a zvyšovat její napětí a pružnost. Tato látka je tělu vlastní, postupně však její množství v kůži klesá a následně je snížena hydratace. V důsledku toho je pleť sušší, křehčí a začínají se objevovat první vrásky. V obličeji se postupně objevují propadliny, jeho rysy se rozvolňují, kontury poklesávají.
Po aplikaci výplně do podkoží dojde k absorbci velkého množství vody gelem, oblast se intenzivně hydratuje a současně se vyplní vrásky. Celosvětově je užíváno 90% výplní s obsahem kyseliny hyaluronové , neboť riziko alergické reakce je u této látky je minimální.

 

Jak dlouho zákrok trvá?

Aplikace trvá asi půl hodiny, dle náročnosti zákroku. Spolu s místním znecitlivěním je celková doba návštěvy asi jedna a půl hodiny.

 

Je aplikace bolestivá?

Někteří pacienti zákrok vnímají pouze jako nepříjemné štípání. Pro pacienty, kteří mají nižší práh citlivosti je vhodná aplikace znecitlivujícího krému asi 1hodinu před zákrokem. U aplikace do rtů je vhodná svodná anestezie jemným vpichem do dásně, stejně jako u zubaře.

 

Jaké jsou vedlejší účinky po aplikaci?

V souvislosti se zákrokem může být ošetřená oblast v prvních 2-3 dnech lehce začervenalá spolu s pocitem pnutí nebo mírného pálení. Po aplikaci do rtů může otok přetrvávat déle spolu s jejich přechodnou nepravidelností. S ustupujícím otokem v průběhu cca 10 dnů se vytvoří definitivní tvar rtu. Snížení otoku lze urychlit velmi jemným přikládáním ledových gelových sáčků.

 

Jaká jsou opatření po zákroku?

Krátce po zákroku 1-2 dny je vhodné omezit mimiku v závislosti na místě ošetření – především u nosoretních rýh (mohlo by dojít k nežádoucímu posunu gelu do stran).
Během týdne předcházejícímu aplikaci se nedoporučuje konzumovat vysoké dávky vitaminu C, aspirin, protizánětlivé přípravky typu ibuprofenu nebo antikoagulancia. Týden po aplikaci injekce je vhodné se vyhnout prostřední s extrémními teplotami (silný chlad, sauna, UV záření).

 

Jak dlouho výplň vydrží?

Výplně kyselinou hyaluronou vydrží asi 6-9 měsíců v závislosti na typu pokožky, lokalitě, množství aplikovaného materiálu i technice provedení.
V závislosti na věku a hloubce vrásek jsou někdy vhodná až 2 úvodní ošetření, aby bylo dosaženo požadovaného účinku. Ošetření mají tzv. kumulativní efekt (nedochází ke vstřebání veškerého množství původní výplně a následující se s tímto zbytkem spojí).
Typy výplní se liší svým složením. Všechny materiály pomáhají vrátit mladistvý vzhled a plnost objemu, jsou však rozdíly v tom, jak přípravek dlouho vydrží a jak se v pokožce chová. Ani jedna výplň není ideální pro všechny oblasti obličeje. Ne všechny jsou vhodné k výplni rtů. Všeobecně nejbezpečnější jsou výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Tato látka je tělu vlastní, komplikace po aplikaci jsou velice řídké, většinou užitím nevhodné hustoty preparátu do míst, kam není určen nebo nevhodnou technikou provedení.
Polovstřebatelné či nevstřebatelné výplně mohou vydržet déle (díky kumulativnímu efektu kyseliny hyaluronové se tato jejich výhoda stírá), po určité době však organizmus může na cizorodou látku začít reagovat. Obkrouží ji buňkami, které se látku snaží odstranit a opticky vzniká v místě tzv. granulom. Tato fáze přípravy organizmu může trvat i několik let (většinou 2 roky). Odstranění granulomu je velmi problematické a většinou nezůstane bez viditelných následků (jizvy po excizi apod.).

 

 

Pozitivní účinky kyseliny hyaluronové

Kůže:  Téměř polovina KH v těle člověka je obsažena v kožním kolagenu, kde hraje klíčovou roli. V kožních buňkách Kyseliny Hyaluronova pomáhá zadržovat vodu a to až tisícinásobek své váhy. To z ní činí vynikající hydratační prostředek. Ve skutečnosti neexistuje žádná jiná biologická látka, která by byla schopna zadržet tolik vody jako KH. Tato schopnost je jedinečná v udržení hladké kůže a snižování množství vrásek. Stejně tak důležitá je její schopnost odstraňovat odpadní materiál z buněk a to i z těch, ve kterých nedochází k dostatečné cirkulaci krve.

Dnes se Kyselina Hyaluronová považuje za stejně důležitou, ne-li důležitější látku, než je kolagen. Nejčastější uplatnění nachází KH v terapii proti stárnutí, která zahrnuje eliminaci nedokonalostí kůže a vrásek. Problém je, že Kyselina Hyaluronová je v těle odbourávána a kosmetické ošetření je proto nutné každých 6 až 12 měsíců opakovat.

Nemoci dásní:  Nemoci dásní jsou tak časté, že v průměru postihují tři ze čtyř dospělých osob starších 35 let. Jsou to právě onemocnění dásní, ne zubní kazy, které nejčastěji vedou ke ztrátě zubů. Kyselina Hyaluronová je důležitou složkou pojivé tkáně dásní pomáhající s regenerací zdravé zubní tkáně a se snižováním zánětlivých procesů, které způsobují krvácivost dásní. Několik studií ukazuje, že použití Kyseliny Hyaluronové ve formě gelu (Gengigel) pomáhá snižovat krvácivost dásní a další indikátory zánětů dásní.

 

Volejte +420 773 238 204 pro objednání k Dr. Darina Shanshashvilli.