Barevné nastavení
Zavřít X
Medicdent služby - dentální hygiena
Foto: j7studio

Dentální hygiena je v ČR poměrně mladý a rychle se vyvíjející obor. Správná hygiena ústní dutiny je základní kamenem pro udržení zdravého chrupu a napomáhá také životnosti zubních výplní a protetik.

 

Jak si správně čistit zuby a jaké pomůcky používat?

Pravidelné čištění zubů nestačí, je třeba také dodržovat správnou techniku a zuby vyčistit dokonale. Klasický zubní kartáček nestačí, nedostanete se s ním na všechna místa v ústech. Výběr pomůcek pro pořádné čištění zubů začínejte u volby zubních kartáčků. Určitě volte správnou měkkost vláken a jejich zástřih. Zvolte pro Vás vhodnou zubní pastu a ústní vodu. Pomůcky dentální hygieny doplňte jednosvazkovým kartáčkem na dočištění hůře dostupných ploch, mezizubní kartáčky a zubní niť pro čištění mezizubí.

 

Zdroj: Evropské centrum stomatologie Praha

Technik čištění zubů existuje mnoho a v každá doba s sebou přináší tu správnou. Ten nejlepší způsob čištění Vás naučí naše dentální hygienistka, která Vám zároveň pomůže s výběrem vhodných pomůcek.

Profesionální dentální hygienu provádějí erudované dentální hygienistky, které Vaše zuby skutečně 100% vyčistí. I když používáte všechny zubní pomůcky správně, přesto se Vám chrup nikdy nepodaří vyčistit dokonale. Vaše zuby proto potřebují také profesionální péči. Návštěva hygienistky se doporučuje v pravidelných intervalech, které Vám sama navrhne dle stavu Vašeho chrupu. Pro udržení zdravého chrupu a včasné odhalení případných negativních změn doporučujeme návštěvu alespoň 2x do roka.

 

Co Vás čeká v ordinaci dentální hygienistký

Samotnému ošetření předchází vstupní prohlídka a zjištění osobní a rodinné anamnézy. Následuje také vstupní intraorální a extraorální vyšetření, kdy hygienistka zkontroluje aktuální stav Vašeho chrupu. Dle jeho stavu pak definuje hygienický index, který využije k naplánování péče, léčby a k Vaší motivaci. Závěry svého zjištění Vám detailně vysvětlí a osvětlí Vám také příčiny případného onemocnění.

Ošetření dentální hygienistkou zahrnuje odstranění plaku, zubního kamene a pigmentových skvrn z povrchu zubů, zprůchodnění mezizubních prostor pro rychlejší odeznění zánětu dásní, provedení fluoridace pro zpevnění zubní skloviny, vytvoření léčebného plánu pro konkrétní onemocnění dutiny ústní. V případě Vašeho z ájmu a při dobré hygieně dutiny ústní může provést profesionální bělení zubní skloviny.

Dentální hygienistka Vás v průběhu návštěvy také provede hygienickou instruktáží, doporučí Vám vhodnou techniku čištění zubů a seznámení Vás s pomůckami dentální hygieny a vybere Vám nejvhodnější pomůcky na míru.